Vajon akarjuk, de nem teszünk érte?
2009. 07. 16. | Motivátor | 2 hozzászólásCáfolj, vagy igazolj, de döntsük ezt most el!
Nem hagy nyugodni a gondolat, hogy a GfK a 13-19 éves magyar fiatalok kapcsolatos felmérésének eredményei a magyar felnőttekre is érvényesek – és a nyelvtanulási attitűdre és szokásokra különösen.
Most nagyon fontos, hogy hallasd a hangod, és leírd a véleményed!
Mi volt a felmérésben?
A teljes felmérésből most csak egyetlen elemet emelnék ki. Ez pedig a következő, a pontosság kedvéért idézem:
„A magyar fiatalokból erőteljesen hiányzik a reális jövőkép; szüleikénél jobb életre vágynak; úgy érzik, joguk van a sok pénzhez és gazdagsághoz, ám terveik között már a jobb életmódhoz vezető, proaktivitást és önállóságot igénylő lépések nem szerepelnek.”
Ezzel vitatkozni nagyon nem tudunk, ez a harminc országban évente készülő harminc ezer fős felmérés egyik eredménye. Nem is ennek az érvényessége érdekel. De fordítsuk le ezt a bonyolult körmondatot magyarra és alkalmazzuk az angol nyelvtanulásra!
Ez már érdekesebb lesz!
Ezt kapjuk: a magyar felnőttek úgy érzik, megérdemlik a munkahelyükön az előrelépést, a magasabb fizetést és a nagyobb felelősséggel járó munkát, de nem tesznek konkrét lépéseket arra, hogy az ehhez elengedhetetlenül szükséges angoltudást valóban megszerezzék.
Lehetséges, hogy beiratkoznak egy tanfolyamra, de nem tanulnak, kihagynak órákat, abbahagyják a közepén, vagy nem folytatják miután vége. Leteszik a nyelvvizsgát, de a nyelvtudást már nem tartják fent. Tudják, hogy a nyelvtudás elengedhetetlen, bármit is akarnak elérni az életben, de az ehhez vezető és önállóságot igénylő lépéseket már nem teszik meg. Úgy érzem, ez nagyon igaz.
Érdekel a TOP 25 cikk gyűjteménye az oldalról, egyben? AZONNALI INGYENES LETÖLTÉS ITT>> |
Szerinted?
És ha nem igaz, miért nem és kire nem? Ha pedig igaz, mi hiányzik? Téged például mi lökne erőteljesen azon az úton előrébb, ami a magas szintű angoltudáshoz vezet? Mi az a támogatás vagy krízishelyzet, ami kihozná belőled a tetteket?
Hasznos volt? Tetszett? Nyomj egyet az Ajánlom és +1 gombokra, hogy tudjam!
Tudtad, hogy okos, gyors haladást adó angol tanulókártya csomagokat is kaphatsz tőlem?
12 év tanuláskutatásának eredményeit kapod meg az angol tanulókártyáimmal – válaszd ki a neked épp megfelelőt a webshopban:
Okos angol tanulókártyák elfoglalt, rohanó felnőtteknek
Hozzászólások
2 hozzászólásÉn nagyon szeretem az angolt, jó pár éve tanulom, végzõs gimnazista vagyok. Az én számomra a legmotiválóbb mindig is a tanár volt. Általános sulis pöttömként a tanár nõmmel kis matricákkal, dalokkal, kártyákkal, saját rajzokkal kezdtünk tanulni. Aztán ezek a kreatív ötletek az évek múltán is megmaradtak, és így én megszerettem az angoltanulást. Ezek után kihívásnak tekintettem a munkafüzet feladatait, vagy angol rejtvényeket, és nagyon örültem a sikeres megoldásnak.
Aztán jött a gimi, ahol ha lehet, egy még jobb tanárnõ vett kézbe minket. Képes-hangos szótárral tanultunk szavakat, és utána elõadásokat készítettünk, vagy beszélgettünk netes cikkekrõl pl.
Nagyon ajánlom az eredeti nyelves filmnézést, a zeneszövegek hallás utáni leírását, vagy a baráti körrel való vitákat is.
Nekem gimnázium 1-2. évében volt a legnagyobb élmény az angoltanulás, a tanárunk nagyon jó volt, rengeteg szituációs gyakorlat volt, amit párban kellett megoldani. Ami miatt nagyon sokat tanultam, hogy a padtársammal mindig vicces történeteket hoztunk ki a szituációból és rengeteget nevettünk ezeken, mialatt a többiek komolyabb és nem túl izgalmas hangvételû párbeszédeket találtak ki. Szerencsére a tanárunk mindig hagyta, hogy kiszórakozzuk magunkat, csak néha szólt ránk, hogy ne nevessünk olyan hangosan egy-egy abszurd történetnél, amit a többiek ugyan nem hallottak, de nekünk bevésõdtek vele rendesen az angol kifejezések.
Szóval javaslom a humor alkalmazását levél vagy fogalmazás írásnál, párbeszédszituációkban, képleírásnál, vegyétek elõ a poénkodó éneteket, így nagyon élvezetes lesz! Angolul vicceket tanulni is jó, erre már készült könyv is ahol a legfontosabb szavak ki vannak emelve és a lap oldalán a vicc mellett olvashatod a szó fordítását.
A legjobb módszer viszont, amit sajnos nem mindenki engedhet meg magának a külföldön legalább 3 hét eltöltése, ahol látványhoz, tapintáshoz, ízekhez, érzésekhez kapcsolódik egy-egy szó, és nem beszél jó esetben körülötted senki angolul. Nekem az vált be, hogy megtanultam középfokú szinten, aztán 3,5 hetet kinn dolgoztam, és ezzel átszakadt az a bizonyos gát, tehát magától megy a beszéd, vagy legalábbis sokkal-sokkal jobban, tulajdonképpen már csak szavakat kell tanulnom ha akarok. Én ezt javasolnám mindenkinek, találjatok módot rá,mert ennél nincs hatékonyabb és maradandóbb módszer.